29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni
29.10.2019
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KABUL TÖRENİ
Vali Ersin Yazıcı, "Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreninde" halkla buluştu.
Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl dönümünde Balıkesir Valiliği tarafından Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Halil İnalcık salonunda düzenlenen "Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni" geniş bir katılımla gerçekleştirildi.
Vali Yazıcı ve Bayan Yazıcı tebrikleri kabul ederek gelen davetlilerle tek tek tokalaştı.
BALIKESİR HALKI CUMHURİYET BAYRAMI KABUL TÖRENİNDE
Cumhuriyet Bayramı Kabul Törenine, askeri ve mülki erkân,  kamu kurum ve kuruluş yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın kuruluşları temsilcileri, hayırseverler, başarılı sporcular, Balıkesir'de son bir yıl içerisinde en fazla kitap okuyan vatandaşlar, Balıkesir'de öğrenim gören yabancı öğrenciler, muhtarlar, iş adamları, esnaflar, AFAD ekipleri, PTT çalışanları, orman yangınları ile mücadelede çalışan ekipler, zabıta ekipleri, tarım işçileri, koruyucu aileler, sevgi evlerinde kalan çocuklar, gönül elçileri ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.
Şehit, gazi yakınları ve gönül elçileriyle özel olarak ilgilenen Vali Yazıcı ve Bayan Yazıcı, masalarına giderek onlarla bir süre sohbet etti.
96. YIL COŞKUSU
Davetlilerin Cumhuriyet Bayramlarını kutlayan Vali Yazıcı, "Davetimize icabet ettiniz, hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96.yılını kutluyoruz. Çok zor şartlarda ve büyük bir özveri ile atalarımızın ve şehitlerimizin bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşamaya devam edecek.  Önemli olan dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de aynı birlik, beraberlik ve kardeşlik duygumuzu pekiştirerek, birbirimize kenetlenerek bu milli birliği, milli ruhu, hep beraber göstermeliyiz. Bizi bugünlere ulaştıran, bu toprakları bize vatan yapan tüm ecdadımızı, şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyoruz." dedi.
Yaklaşık iki saat süren kabul töreni sonunda Cumhuriyet pastası kesildi.
Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni öncesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Bakım, Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı Bando Takımı ile Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin verdiği konserde Vali Ersin Yazıcı ile vatandaşlar bir araya geldi.
 
 
 
Kaynak:http://www.balikesir.gov.tr/29-ekim-cumhuriyet-bayrami-kabul-toreni
 
 
 
 
Balıkesir 112 Acil Çağrı Merkezi Bilgi İşlem ve Teknik Hizmetler Bürosu
(Not: Sitemize İçerik Ekleme ve Düzenleme İşlemleri Devam Etmektedir.)